Перейти до основного вмісту

Рядок навіґації

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ: 10 ВАЖЛИВИХ ПОРАД

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ: 10 ВАЖЛИВИХ ПОРАД
25.04.2019
Малятко-admin

Збалансований раціон під час вагітності - це основа гарного самопочуття і прекрасного здоров'я мами і малюка. Всі вагітні зазвичай дуже бояться з'їсти або випити щось шкідливе і набрати зайві кілограми. Саме правильний раціон дає можливість жінці залишатися стрункою, здоровою і сильною під час вагітності, тому дуже важливо знати, що варто їсти і пити, а що ні.

Сьогодні поговоримо докладніше про правильне харчування під час виношування малюка.

Основні принципи правильного харчування вагітної:

1. Вибирайте варені та печені страви, намагайтеся відмовитися від смаженого, копченого.

2. Не переїдайте, все добре в міру, переїдання - вірний шлях до зайвої ваги.

3. Філософськи ставтеся до шкідливих продуктів. Заборонений плід завжди солодкий! Тому якщо Вам дуже сильно захотілося чогось шкідливого, обов'язково з'їжте, тільки зовсім трошки, щоб перехотілося.

4. Не набирає зайві кілограми не той, хто дуже мало їсть, а той, хто регулярно рухається. Тому не варто забувати про щоденні фізичні навантаження. Перед тим, як почати займатися фізкультурою, обов'язково проконсультуйтеся з Вашим гінекологом.

5. Дуже важливо пити достатню кількість води. У першому і другому триместрі лікарі рекомендують пити близько 2-2,5 літрів рідини в день. Приблизно, починаючи з 20-го тижня вагітності, кількість води в раціоні варто скоротити до 1-1,5 літрів в день, також в цей час дуже важливо практично виключити з раціону сіль, щоб уникнути набряків.

В якості основного напою під час вагітності фахівці рекомендують вибирати чисту бутильовану воду без газу. При виборі води для пиття варто звернути увагу на те, щоб водичка відповідала всім державним нормам і стандартам, була чистою, безпечною і корисною. Краще обирайте спеціальну воду для вагітних.

6. Під час вагітності варто відмовитися від:

- великої кількості цитрусових;

- гострого, солоного, кислого;

- консервів;

- грибів;

- свіжих дріжджових виробів, жирних кремів;

- великої кількості бобових.

7. Кава. Про цей напій варто поговорити окремо. Безумовно, за великим рахунком під час вагітності варто відмовитися від кави, какао і їх похідних, так як ці напої через високий вміст кофеїну здатні підвищувати тонус матки, що може бути небезпечно при виношуванні малюка. Але не все так однозначно. Наприклад, якщо мама під час вагітності страждає від зниженого тиску, то в такому випадку їй може бути навіть дуже корисно випити з ранку чашечку натуральної кави. Тому перш ніж повністю відмовлятися від цього напою, поговоріть з Вашим гінекологом, обговоріть всі «за» і «проти», враховуючи ваші індивідуальні здібності.

8. Алкоголь. Всім вагітним варто повністю відмовитися від будь-якого алкоголю в період виношування і лактації. Навіть якщо Ваш дідусь, дядько, тато або ще хто-небудь стверджує, що ось це домашнє вино корисно навіть Вам, не вірте! Ви повинні бути тверді у ваших переконаннях, Ви виношуєте цю дитину і тільки Ви і Ваш лікар знаєте напевно, що Вам корисно, а що ні.

9. Під час вагітності варто їсти побільше:

- овочів, фруктів, ягід;

- пити свіжих соків;

- молочних продуктів, які ви любите;

- нежирного м'яса і риби;

- сухофруктів.

10. Дуже важливо, щоб те, що Ви їсте і п'єте під час вагітності, було якісними і безпечними!

Якщо Ви сумніваєтеся в якості будь-якого продукту, напою, краще відмовтеся від нього. Вибирайте найкорисніші продукти і чисту воду! Будьте здорові!